
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 1.6002 mm |
| Width | 787.4 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Height | 711.2 µm |
| Radiation Hardening | No |
| Impedance | 50 Ω |
| Frequency | 2.495 GHz |
| Insertion Loss (dB) | 0.32 dB |
| Bandwidth | 390 MHz |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 1329
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12730
Ext.Price$0.12730
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12730 | $0.12730 |
| 10 | $0.06365 | $0.63650 |
| 50 | $0.05666 | $2.83300 |
| 100 | $0.05044 | $5.04400 |
| 500 | $0.04391 | $21.95500 |
| 1000 | $0.03822 | $38.22000 |
| 3000 | $0.03516 | $105.48000 |
| 5000 | $0.03234 | $161.70000 |
